o firmě odvíčkovače vařáky vosku nádoby na med plechy kontakty
 

Odvíčkovače

Nejběžnější použití je pro rámek o rozměrech 240x390mm.

 
Standartně jsou vyráběny tyto odvíčkovače pro rámek
o rozměrech 240x390mm.
     

Odvíčkovač velký

Odvíčkovač malý

Je obecně známé, že v našich podmínkách při medobraní je nejnamáhavější a nejnepříjemnější prací odvíčkování medných plástů. Včelaři se od zavedení medometu do včelařské praxe museli začít zbavovat víček plochým nožem, ale nejčastěji odvíčkovací širokou vidličkou. Největší problém je odstředit med s plástů, problém byl, rychle a hygienicky připravit plásty s medem do medometu.

Proto byl vyvinut celonerezový odvíčkovač, díky kterému vložíte rámek do horního polohovadla a ručně sunutím směrem dolů proti nerezovým nožům rychle a snadno odstraníte víčka z rámků. Pod již zmíněnými noži je síto, které lze pomocí lehkého vysunutí vyčistit nebo oplachovat. Pod daným sítem je kuželové dno, které má spodní hrdlo vedoucí do nerezové nádobky pod odvíčkovačem. Taktéž pro lepší čištění celého odvíčkovače je kuželové dno vysunutím oplachovatelné a zvyšuje se tak dále možnost čištění. V případě jakékoliv potřeby výměny nožů, lze celou soustavu odšroubovat a zajistit tak výměnu opotřebených nožů nebo důkladné vyčištění. Odvíčkovače jsou vyráběny především na zakázku přesně na míru podle potřeb zákazníka, potažmo velikosti rámků. Nejběžnější použití je pro rámek o rozměrech 240x390mm.

Celonerezová vana s držákem pro plástve na odvíčkování, rošt s kruhovými otvory, který díky jednoduché konstrukci lze sklopit a tím snížit požadavky na skladovací místo. Standartně jsou vyráběny tyto odvíčkovače pro rámek o rozměrech 240x390mm. Jakýkoliv jiný požadavek lze vyrobit na přání zákazníka.

 
ELTE, s.r.o., Za Válcovnou 465/49, 400 01 Ústí nad Labem